Jógový víkend ve Zvánovicích: Ásana, aneb jak na pozice

Vytvořeno dne: 19.úno. 2024

Srdečně vás zveme na společný

Jógový víkend ve Zvánovicích: Ásana, aneb jak na pozice

 

ve dnech 10. - 12. 5. 2024.

pro začátečníky i pokročilé; vhodné i pro lektory jógy

 

311701Lekce jógy mohou probíhat venku i uvnitř, dle počasí a denní doby.

Během víkendu se budeme zabývat pozicemi, tzn. co je třeba dodržovat při cvičení = přiblížení jamy a nijamy v jógové praxi.

Jak vnímat samotné jógové cvičení a pozice, korektní nastavení v pozicích, důraz kladený na principy zdravého pohybu se zařazením vývojové kineziologie a metody DNS v józe.

Projdeme si základní pozice a vysvětlíme si, jak na ně, abychom je praktikovali správně a neubližovali si v nich.

Propojíme moderní poznatky s tradiční jógou tak, aby byl víkend přínosný nejen pro začínající, nebo dlouho praktikující, ale i pro lektory jógy, kteří se chtějí dozvědět i něco víc a přenést tak do své praxe.

 

Program:

Pátek příjezd:

17:00 seznámení,

18:30 večeře,

19:30-21:00 večerní lekce jógy + povídání jama, nijama, ásana

 

Sobota:

8:00 rozcvička,

8:30 snídaně,

10:00-11:30 dopolední lekce jógy,

volný program (oběd se dá pořídit na místě, nebo na výletě po okolí)

17:00-18:30 odpolední lekce jógy,

18:30 večeře,

19:30-21:00 povídání - pozice a jejich vliv na jednotlivce

 

Neděle:

8:00 rozcvička,

8:30 snídaně,

10:00-11:00 dopolední lekce jógy,

odjezd

Celým pobytem vás budou provázet lektorky jógy:

Lada Rokosová

Anička Soldánová

Eva Kozáková

 

Ubytování v krásném resortu Lesní lázně, blízko Voděradských bučin, pouze 30 km od Prahy. Více zde: https://www.lesnilazne.cz

Hotelový pokoj standard v hlavní budově / pokojdvoulůžko s koupelnou,

polopenze: Snídaně formou bohatého bufetu / Večeře formou bufetu - vždy 2 druhy zeleninového salátu, 1x lehký masový chod s přílohou, 2x vegetariánský chod, zákusek.

 

obed venkuOběd lze pořídit na místě nebo v blízkém okolí.

 

 

 

relaxaceSleva 5% na všechny procedury, rituály a koupele SPA Lesní Lázně.

Parkování v areálu hotelu zdarma.

Připojení wifi v hotelu zdarma.

 

Cena víkendu pro 1 osobu (2 noci):

pro členy ČAJ: 4490 Kč - dvoulůžkový pokoj

pro nečleny: 4790 Kč - dvoulůžkový pokoj

Dle obsazenosti hotelu je možné na místě dohodnout za příplatek 500 Kč / 1 noc jednolůžkový pokoj.

 

Přihlášky prosíme zasílejte na emailovou adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Do předmětu uveďte Jógový víkend Zvánovice

Ozveme se vám zpět s platebními pokyny.

 

Moc se na vás těšíme!

 

_____________________________

Více o lektorkách:

Anna SoldanovaAnička Soldánová

Cvičením jógy se zabývám od roku 2013, ale až při studiu trenérské školy na ČAJ jsem pochopila, že jóga není jen cvičení, že jóga má hlubší dosah, má svou filosofii a víceméně jde o jakýsi "způsob života", který mi dává smysl. Aniž bych se jakkoliv snažila tímto způsobem života žít, je takto skrze mě žito.

V roce 2023 jsem dokončila tříleté nadstavbové studium ČAJ, obor Jógová etika, filosofie a terapie při FFUK. Během studia jsem si doplnila vzdělání účastí na kurzu DNS pro sportovní trenéry na Rehabilitation Prague School, což mi pomohlo lépe reagovat na potřeby lidí, kteří přicházejí na lekce s bolestmi zad a dalšími zdravotními neduhy pohybového aparátu.

Lekce, které vedu, jsou pomalé. Každý účastník má dostatek času a prostoru rozvíjet vědomí dechu, těla, pocitů, svých možností a potřeb. Pozornost vedená k účinkům jednotlivých cviků a pozic vede ke zklidnění mysli. Postupně rozvíjíme schopnost uvědomovat si vzájemné ovlivňování a propojení fyzického těla, energetické úrovně, emocí a mysli. Propojení těchto úrovní tvoří jednotlivce a jednotlivci tvoří společnost, ve které žijeme.

 

eva.kozakovaEva Kozáková

Tělo je propletené povázkami, které jej jako síť drží pohromadě. Ať jste aktivní, sportujete nebo se jen válíte na gauči, obvykle najdete na těle místo, které bude slepené nebo zatuhlé. Může to být tím, že tělo používáte málo nebo ho naopak přetěžujete a neprotahujete. Specializuji se na fasciální jógu, která pomáhá uvolnit tělo do hloubky, dostaneme se k hlubokým tkáním pomocí malého míčku. Ozvou se struktury, o kterých jste ani nevěděli, že je máte.

Sami na sobě poznáte, že se vám zvětší rozsah pohybu během pár vteřin a dostaví se pocit, že se vznášíte.

Hravost pohybu v józe je neomezená. Nebo spíš omezená tak, jak kreativní je váš učitel. Moje oblíbená pomůcka je malý míček, který používám ke zvědomění si struktur. I vy si ho zamilujete!

Miluji jógu, výtvarnou činnost a italštinu. Učím na gymnáziu angličtinu a výtvarnou výchovu. Školu vnímám jako určitou bublinu mimo reálný svět a aby nevyhořela a měla stále co studentům předávat, musím mít kontakt s okolním světem.

Pracuji ve fyzioterapeutickém studiu Laskavá Terapie v Doubravě u Turnova. Prošla jsem mnoha různými kurzy a semináři o zdravém pohybu a studiem jógy na České akademii jógy. Zabývám se spirální dynamikou, DNS, hormonální jógou. Neúnavně pro sebe hledám další výzvy a netradiční témata jako jsou například práce s hlasem a s očima. Aktuálně se nejvíce věnuji tématu Oční jóga a udržení zdravého zraku.

Aktuálně

Jógový víkend v lesním resortu Zvánovice


pořádáme pro vás 10. - 12. května 2024


Podrobnosti a přihlášky ZDE