Osvobozující poznání - gnose a džňána ve světle psychologie

Přednáška pro veřejnost
Datum:: 15. říjen 2018 16:15 - 19:30

přednášející: RNDr. Emil Páleš, CSc., slovenský vědec, filosof a představitel sofiologie, charakterizuje svou práci jako sofiologii, což je úsilí o syntézu různých pramenů poznání (zjevení, rozumu a smyslové zkušenosti). Přemosťuje vědu a náboženské tradice, hledá zlatá zrna pravdy ve staré moudrosti,

Anotace:
Současná psychologie a neurověda objevují mnohé, co bylo jiným způsobem obsaženo již ve starověké zkušenosti mystiků západu i východu. Gnostikové mluví o sedmi archontech, jež nás uvěznili do cyklů utrpení a o osvobozujícím poznání, podobným jazykem jako buddhisté. Z hlediska psychologie jsou to emoční vzorce, které nás osudově vážou. Sedm základních emocí lze proměnit na vyšší nebo nižší emoce. Onou proměňujíci ingrediencí je kognitivní složka - volba hodnotové perspektivy, kterou si osvojíme o životním poledni kolem třicítky. Od ní závisí, zda ke konci života směřujeme k vnitřní svobodě a integritě, anebo k rozpadu osobnosti a zoufalství.

Čas: 16:15 – 19:30

Místo: Studio Annámalai, Jungmannova 9 (pasáž divadla Kalich, 2. patro), Praha 1

Cena: 450 Kč (platba v hotovosti na místě)

Přihlášky: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Podrobnosti k celému cyklu naleznete ZDE

V našem studiu Annámalai v centru Prahy (Jungmannova 9, Praha 1, vstup pasáží divadla Kalich) Vám rády připravíme čaj, zapůjčíme podložky, polštářky i deky.

Těšíme se na setkání
Vaše ČAJ

 

Aktuálně

Fakta a mýty – Smrt jako rádce a ukazatel ryzích pravd?


To je nový přednáškový cyklus Fakta a mýty, který začíná již 18. února. Stále je možné předplatit si celý cyklus za nižší cenu!


Podrobnosti a přihlášky zde